DSC01274TISKOVÁ ZPRÁVA

 

NÁVRAT EXPEDICE SEN O DAKARU S KARLEM LOPRAISEM 1.4.2016

Vzhledem k aprílovému pátku to mohl být jeden velký vtip, který se ale nakonec nepotvrdil. Od 12:00 hod se v restaurantu Benada, Clarion Congress Hotel Prague na Praze 9 konala tisková konference u příležitosti slavnostního návratu expedice SEN O DAKARU S KARLEM LOPRAISEM, jejímž cílem bylo připomenout první účast Karla Lopraise s Tatrou na Rallye Paříž-Alžír-Dakar a zároveň přiblížit krásy severozápadní Afriky v Česku.

Známý aktér se po třiceti letech v rámci projektu SEN O DAKARU vrátil a spolu s expedicí, která 30.01.2016 odstartovala z náměstí Jana Palacha v Praze na 15 000 kilometrů dlouhou cestu s Tatrou 815startovní číslo 502 a doprovodnými vozy, podstoupili dobrodružství, na jehož odhalení se všichni zúčastnění těšili.

Tiskovou konferenci moderoval Josef Melen a spolu s ním se novinářům a dalším pozvaným představili i členové dakarského týmu:

Karel Loprais – pilot kamionu, Milan Horka – druhý pilot kamionu, Miroslav Šimáček – mechanik kamionu, Jaroslav Lhota – navigátor, Jaroslav Jindra – režisér, kameraman, scénárista, publicista, Jaroslav Šíma – motocyklový novinář, Petr Šigut – fotograf, Jan Rajniš – tlumočník a pilot dronu, Petr Kotek – manažer projektu.

Dále jsme se mohli těšit z prezentace zajímavých fotografií a vyjádření členů týmu a nemůžeme zapomenout na zmínku o spolupráci s nadací UNICEF a s hnutím Stonožka, která pro vybrané sirotčince v Senegalu připravila humanitární pomoc.

Od 15:00 hod se před nákupním centrem Fénix uskutečnilo setkání s veřejností. Velký počet fanoušků obdivoval spolu s doprovodnými vozy Mitsubishi Alfavaria, Honda CR-V, Motocykl AJP PR5 250 enduro i přistavenou dakarskou Tatru 815, startovní číslo 502.

Mediální partneři: Rádio Impuls, Playboy časopis, 24hours Agency, Časopis ABC, Auto Expert, Auto Moto Revue, Autozine, Autoweb, Autocesty, Business Car, ČMN, TV ČT Sport, Svět motorů, ČT sport, Grand Auto, IBS Motorpress, Kolama dolu, Lidé a země, Maxim, Motoforum, MotorMix, Motorsport-ing., Offroadweb.cz, Oldtimer, Racinglife, Top Report, Transport on-line, Truck magazín, Truck servis, Tyres & Equipment

Partneři akce: ROYAL TRUST MEDIA s.r.o., UNICEF 2015, PHENEC EU, s.r.o., Streetmoto s.r.o. – AJP, ALFAVARIA Group s. r. o., WPA WORKPRESS AVIATION, ČPP VIENNA INSURANCE GROUP, Centrum FotoŠkoda, ISCAR ČR s.r.o., ALCAR, FV-Plast, Pro-Tec Česká republika, WEFA – Interaction s.r.o., LAND OF DRONES – obchod s drony, L.T.W. Battery, HAMÉ s.r.o., JABLOTRON a.s., ARPOL PL – ARSET ČR, Hnutí „Na vlastních nohou“ – Stonožka